05.08.2010
 
        favori ekle

Ne zaman evleneceğinizi bilmek ister misiniz?


"Evlilik haritası" ve doğum haritasında tüm kombinasyonların incelenip, tüm etkiler gözden geçirildikten sonra yorum yapılması gerekir.

Ay Haritasına Göre Evlilik Etkileri

Hint Astrolojisi Ay temelli bir astrolojidir. Ay'ın bulunduğu burç ayrı bir yükselen burç olarak kabul edilir. Bu durumda Ay'ın içinde bulunduğu burç 1. Ev olur ve düzenlenen bu haritaya göre evlilik etkileri tekrar kontrol edilir. Aşağıda Ay yükselene göre haritadaki evlilik etkileri incelenmektedir.Ay bu doğum haritasında Başak Burcu'ndadır. Başak Burcu 1. Ev olunca evliliği temsil eden 7. Ev Balık burcu olur. Balık Burcu'nda astrolojide aşk (Venüs) ve tutkunun (Mars) temsilcisi iki gezegen yerleşmiştir.

Bu gezegensel yerleşim de eş tarafından büyük sevgi görüleceğini ve mutlu bir evlilik yaşanacağını gösterir ancak Mars zararlı 8. Ev(ayrılık,boşanma) yöneticisi olarak evlilik noktasındadır. Bu harita sahibinin ve aynı zamanda eşinin evlilik dışı ilişki yaşama potansiyeli çok fazladır.

Mars ve Venüs tutku ve aşkı temsil ederken, 7. Evde kişinin karşısına bir çok aşk çıkarır. Ancak bu konuda net bir şeyler söyleyebilmek için Hint Astrolojisi'nde çeşitli haritaların da incelenmesi gerektiğini belirtmek isterim.

Ay'ın yerleştiği burca göre evliliği incelemeye devam ettiğimizde 7. Ev yöneticisi Jüpiter'in( Evlilik yöneticisi ) 3. Evde Akrep burcunda bulunduğunu görüyoruz. Jüpiter astroloji kurallarına göre Akrep burcundan evlilik evine görünüm yapmaktadır. Bu gezegensel etki de evliliğin mutluluk vereceğini ve olumsuz etkilerin azalacağını göstermektedir.

Venüs gibi aşk ve evlilik temsilcisi bir gezegenin evlilik evinde yücelmesi de olumlu bir evlilik göstergesidir. Mars'ın 7. Evde olması tipik olarak evliliğe zarar veren "Mars Baskısı"na neden olmaktadır ve evliliğe çeşitli tutkuların zarar vereceğini gösterir. Venüs'ün yücelmesi ve Mars'la kavuşum yapması Mars'ın evlilikte oluşturacağı agresif enerjiyi azaltsa da tamamen ortadan kaldırmamaktadır.

Alıcı adı
Alıcı E-postası
Gönderen Adı
Gönderen E-postası