YENGEÇ 22 Haziran - 22 Temmuz

Gökyüzü ayın ilk haftası iş ve eğitim hayatınızda duygusal değil gerçekçi davranmanız için uyarıyor sizleri. Aksi halde sinirlerinizi bozacak sizi zor duruma düşürecek kişilere istediklerini vermiş olursunuz. 4 Mayısta Akrep burcunda gerçekleşecek Dolunay enerjisi pek çok gizli saklı meseleyi gün yüzüne çıkartacak ve haklılığınızın gün yüzüne çıkması ile rahat bir nefes alıp maddi manevi rahatlayacaksınız. Aşkın ve güzelliklerin gezegeni Venüs 8 Mayısta burcunuzda seyrine başlayıp gönül kapınızı AŞK ile taçlandırıyor. Bekarsanız hayatınızı birleştireceğiniz o özel insanla tanışabilir kalıcı bir beraberliğe adım atabilirsiniz. Siz evli ve ilişkisinde açılmaz sorunlarla uğraşan bir Yengeç iseniz anlayış uyum ve dengenin kurulması ile bitecek endişesi taşıdığınız ilişkinizi yeniden yapılandırabilirsiniz. Bırakın AŞK hükmünü sürsün gönül sarayınızda.

Kariyer& Para

İletişimin gezegeni Merkür ‘’R’’ Geri hareketi 18 Mayısta başlayacak. Bu sebepten kredi sözleşme anlaşma gibi konuları ayın ilk 10 günü halletmeye çalışmalısınız. Merkür geri hareketi başladığı andan itibaren finansal konularda gecikmeler aksamalar hesapta olmayan değişiklikler yaşanabilir. Akışa ayak uydurun ve öfkeyle hareket etmeyin.. Size özel bir takım belgeler görüntüler başkalarının eline geçebilir ve size karşı kullanmaya kalkan gizli düşmanlıklarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Yine Merkür ‘’R’’ hareketinde yolculuklarda iptaller aksaklıklar yaşanabilir. Yaptıklarınızı söylediklerinizi iki kere gözden geçirmeniz gereken zamanlar. Özellikle ortaklıkları olan Yengeçler bu dönemde denetimi elden bırakmamalı ve duygusal davranışlar içinde olmadan gerçekçi hareket etmeli riskli yatırımlardan yeni başlangıç ve ortaklıklardan uzak durmalısınız. Maddi konularda risk gerektiren her şeyden uzak durmalısınız. Merkür ‘’R’’ Hareketi boyunca özel yaşamınızda ise bekar ilişkisi olmayan Yengeçler sizlerde aşkta heyecan verici olumlu gelişmeler yaşayacaksınız.

Ruh ve beden sağlığınız

Ayın 2nci haftasından itibaren diyete başlayabilir sportif faaliyetlerde yer alarak bedeninizi forma sokarken ruhunuzu da yorgunluğundan arındırarak enerjinizi yükseltebilirsiniz.

Astrolog Şenay YANGEL