YENGEÇ 21 Haziran - 22 Temmuz

Aşk ve İlişki

Burcunuzda ilerleyen Mars içgüdülerinizi daha yoğun hale getirip ilişkilerinizde yaşadığınız sorunları daha iyi anlayabilmenizi ve her şeyden önce kendinizde eksik kalan yanlarınızı zaaflarınızı keşfetmenizi sağlayacak ve tam anlamı ile kendinizi keşfedip bir nakkaş gibi iyi yönlerinizi işleyip şekillendirecek mutluluğu yakalamanın hiçte zor olmadığının farkına varacaksınız. İlki 2 Temmuzda karşıt burcunuz Oğlakta, 2ncisi 31 Temmuzda Kova burcunda Mavi Ay ‘’Dolunay gerçekleşecek. ‘’Mavi Dolunay’ın manası Ay’ın mavi olarak yansımasından ziyade aynı ay içinde iki kez Dolunay’ın gerçekleşmesine verilen Ad ‘tır. Ayrıca volkanik patlamalar ve doğa olaylarının yansıması ile ay her zaman olduğundan daha mavimsi bir görünümle dünyamıza yansıyabilir.’’

Anne ve Baba, Ev, Ülke, duygusallıkla ilgili konularda etkili olacak siz evli bir yengeç iseniz aileye katılacak bir bebek haberi alabilir ya da çocuk sahibi olmak için uygun dönemin bu olduğunu belirleyebilirsiniz. Cesaret ve öz güven ay boyunca aşkta aradığınızı bulmanızı ve sadece siz olduğunuz için sevilip seveceğiniz beraberliklerle gönlünüzün coşmasını sağlayacak enerjiler arasında. Bekar ve ilişkisi olmayan Yengeç ler yeni tanıyacağınız kişilere temkinli yaklaşmalı, anlık kararlarla maceracı davranışlar içinde olmamalısınız. Şayet kalıcı beraberlikler kurmak istiyorsanız!

Yengeç Kariyer & Para

Finansal ve ticari konularda ise yükselen dinamizminiz sizleri girişimci kılacak ve yeteneklerinizi vizyonunuzu daha önce olmadığı şekli ile ortaya koyup kazançlı çıkacaksınız. Yükselen enerjiniz, parlak fikirleriniz birilerini rahatsız edebilir. Varsın olsunlar siz yapmanız gerekenlere bakın ve aklınızı sonuna kadar kullanıp kariyer hayatınızın mimarı olma yolunda ilerleyin. Ortaklıkları olan Yengeçler zamanında vereceğiniz tepkiler ve kıvrak zekanız olası sorunların önüne geçeceği gibi size büyük fırsatlar da sunabilir. Siz yeter ki bakmak ve görmek arasında ki farka idrak ederek hareket edin. Ay boyunca zihninizde ki yüksek enerji fiziksel olarakta mükemmel görünmenizi sağlayacak. 27 - 30 Temmuz aralığında ise ani hareketlerden uzak durmalısınız. Acelecilik kazalara neden olabilir. Sizlere tavsiyem ay boyunca ilaç kullanımına dikkat etmeniz, buna bağlı alerjik reaksiyonlar deride döküntüler yaşamamak için tedbirli davranmanızda fayda var.

Astrolog Şenay YANGEL