BAŞAK 23 Ağustos - 22 Eylül

Gökyüzü, ailevi hayatınızdaki ilişkilerinizin bir hayli önem kazanacağı bir aya işaret etmekte. Sorunlarınızı aşmanıza engel olan her türlü davranış ve alışkanlıktan uzaklaşacak ve keskin kararlar alıp başarı ile uygulayacaksınız. Sevdiklerinizle huzuru birliği sağlayacağınız, ilişkilerinizin güçleneceği, birbirinizin eksiğini artınızla tamamlayabileceğiniz çok özel ve keyifli zamanlar yaşayacaksınız.

15 Nisanda Terazi burcunda gerçekleşecek Dolunay ve Ay tutulması enerjinizi dengelemekte zorlanabileceğinize ve tartışmacı bir ruh haline bürünebileceğinize işaret etmekte. İş ve özel yaşamınızda hiç kimse ile tartışmamaya özen gösterin. Kontrolünüz dışında gerçekleşecek olaylarla karşılaşabilirsiniz. Akışa ayak uydurun ve değiştiremeyeceğiniz gerçekleri kabullenerek hareket edin. 19 Nisana kadar kişisel güvenliğinizle ilgili konularda dikkatli olun kesici ve yanıcı aletlerle ilgili kazalar yaşanabilir. Bu konularda aile bireylerinizi de uyarmalı ve dikkatli olmalarını sağlamalısınız.

29 Nisanda Boğa burcunda gerçekleşecek Yeni Ay ve Güneş tutulması ile Bekar Başak’lar iş yada eğitiminiz gereği çıkacağınız yolculuklar aşkın gönül kapınızı çalmasına vesile olabilir ve güvendiğiniz güvenildiğiniz bir beraberliğin içine girebilirsiniz. Üzerinizde kurulan baskıların son bulduğu yaşamı sağlıkla keyifle değerlendireceğiniz bu özel sürecin kıymetini bilerek hareket edin. Yine tutulmanın olumlu enerjisi ile iş ve eğitim hayatınızla ilgili hayalllerinizi süsleyen bir konu gerçekleşebilir. Düşünmeden "evet" demeli ve hayallerinizi gerçeğe götüren yolda var gücünüzle çalışmalısınız.

Astrolog Şenay YANGEL